Tarcze ścierne do metalu

Tarcze do cięcia metalu 300mm

Tarcze do cięcia metalu 300mm - profesjonalnie

tarcze do metalu

Tarcze do cięcia metalu 300mm

Wybierając narzędzia i akcesoria od renomowanych producentów, masz pewność, że są zarówno bezpieczne, jak i wydajne. Nawet tak niewielkie elementy, jak tarcze do metalu mają znaczenie dla czasu realizacji zadania, bezpieczeństwo pracowników i efekt pracy. W tej kategorii przygotowaliśmy tarcze do cięcia metalu 300mm. Jest to wyposażenie cieszące się popularnością wśród najbardziej wymagających klientów. Sprawdź specyfikacje techniczne oferowanego asortymentu i wybierz produkty spełniające Twoje oczekiwania. Gwarantujemy satysfakcję z inwestycji, która przełoży się na jakość wykonywanych zadań.

Tarcza do cięcia metalu efektywność

Zarówno branża remontowo-budowlana, jak i przemysłowo-produkcyjna wykorzystuje przy pracy metalowe elementy konstrukcji i części maszyn choćby takie jak odkuwki. Tarcze do cięcia metalu 300mm są więc wydajną i niezbędną pozycją na wyposażeniu specjalistów. Dzięki ich rozmiarom praca jest szybka i komfortowa, ponieważ wyeksploatowanie produktu następuje później, niż w przypadku modeli o mniejszej średnicy. W efekcie fachowcy nie muszą co chwilę przerywać pracy, by zmienić osprzęt jakim są tarcze ścierne. Dzięki nim mogą stworzyć wszystko. Oczywiście pod warunkiem, że podstawowym narzędziem będzie kątówka Milwaukee lub innego renomowanego producenta. Od prostych płaskowników aż po wykończenie pięknych ozdób jakimi mogą być rozety kute.

Jak czytać i wykorzystywać specyfikacje techniczne?

Każdy producent opisuje asortyment w taki sposób, by użytkownicy mogli wygodnie dopasować wyposażenie do swoich potrzeb. Do najważniejszych parametrów możemy zaliczyć m.in.:

  • Wymiary. Wszystkie urządzenia posiadają konstrukcję przystosowane do średnicy zewnętrznej i otworu wewnętrznego.
  • Grubość. Tarcze cieńsze lub równe grubości 3 mm są przeznaczone do cięcia. Grubsze (nawet do 6 mm) służą jako tarcze do szlifowania.
  • Twardość. Jest ona oznakowana literami od E (miękka) do T (twarda). Pozwala określić, do jakiego rodzaju materiałów została przeznaczona tarcza.
  • Grubość ziarna. Informuje o wielkości drobin ścierniwa pokrywającego tarczę. Im są one większe, tym szybciej usuwają nadmiar materiału. Mniejsze drobiny sprawiają, że linia cięcia jest równiejsza, ale też szybciej dochodzi do przegrzania tworzywa.
  • Zastosowany materiał i jego spoiwo. Od charakterystyki spoiwa i właściwości ścierniwa zależy to, jak szybko tarcza ulegnie wyeksploatowaniu i jakie materiały są w zasięgu jej obróbki.

 

Dopasowanie tarczy do urządzenia

Zarówno tarcze do szlifowania betonu, jak i pozostałe produkty muszą zostać dostosowane do konstrukcji urządzenia. Na rynku wyróżniamy podział ze względu na zastosowanie, rodzaj, czy sposób wykonywania obróbki (np. szlifierki oscylacyjne, typu delta, kątowe, taśmowe itp.).

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak wybrać odpowiednie tarcze do cięcia metalu 300mm. W razie wątpliwości jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy się z nami skontaktować.

tarcze do metalutarcze do cięcia metalu 300mmtarcze ściernetarcze do szlifowaniatarcze do szlifowania betonuodkuwkikątówka Milwaukee

Powiązane wpisy

Tarcze do cięcia metalu 350mm

Tarcze do cięcia metalu 350mm - duże tarcze

Tarcze do szlifowania betonu

Tarcze do szlifowania betonu niezbędne do obróbki

Tarcze diamentowe do metalu

Tarcze diamentowe do szlifowania i cięcia metalu

Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe mają wszechstronne zastosowanie

Elementy kute

Elementy kute w ogrodzeniach metalowych nadają stylu