Części Linde - wymiana

Jakie narzędzia do wymiany części Linde?

części Linde

Samodzielne wymiany części Linde

Wózki widłowe marki Linde oferują niezawodność w różnorodnych warunkach pracy. Jednak nawet najbardziej wytrzymałe maszyny wymagają regularnego serwisowania. Okresowo należy wymieniać części Linde. Wszystko po to, aby zachować maksymalną efektywność. Trzeba też pamiętać, że wymiana części do wózków widłowych Linde wymaga odpowiedniego przygotowania. Konieczne są także specjalistyczne narzędzia. Bardziej skomplikowane naprawy warto natomiast powierzyć fachowcom. Samodzielna wymiana nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Kątówka i tarcza do metalu przyniosą dużo szkód. Ich naprawa może okazać się kosztowna.

Należy się odpowiednio przygotować do wymiany jakiejkolwiek części. W pierwszym kroku powinno zapoznać się z instrukcją obsługi danego modelu wózka. To zapewni poprawność przeprowadzanych działań. Jednocześnie poprawi też bezpieczeństwo serwisanta.

Klucze nasadowe i dynamometryczne

Jednym z niezbędnych narzędzi jest zestaw kluczy nasadowych. Takie komplety pozwalają na odkręcanie i dokręcanie śrub i nakrętek. Są to standardowe elementami łączącymi w większości wózków widłowych. Należy więc mieć klucze o różnych rozmiarach. Po to, aby móc dostosować się do różnych śrub. Inwestycja w dobry zestaw kluczy stanowi opłacalną inwestycję. Klucze przydadzą się bowiem nie tylko do Linde części, ale wielu innych prac poza warsztatem.

Kolejnym potrzebnym narzędziem jest klucz dynamometryczny. Umożliwia on dokładne ustalenie momentu obrotowego przy dokręcaniu śrub. Jest to szczególnie istotne. Nadmierne lub niewystarczające dokręcenie śrub może bowiem prowadzić do awarii. Ewentualnie do szybszego zużycia części do wózków widłowych.

Układy elektryczne i inne

Do pracy z elektryką wózków widłowych potrzebne będą przede wszystkim umiejętności. Osoby niemające styczności z układami elektrycznymi, powinny pozostawić tę pracę fachowcom. Jednak do takich czynności konieczne są również specjalistyczne narzędzia. Podstawą będzie zestaw śrubokrętów izolowanych, które zapewniają bezpieczeństwo przy pracy z prądem. Tester napięcia to kolejne przydatne narzędzie. Pozwala na sprawdzenie czy obwody są bez napięcia. Jest to niezbędne przed przystąpieniem do jakiejkolwiek pracy serwisowej.

W przypadku wymiany filtrów, przewodów hydraulicznych i innych elementów, przydatne będą różnego typu szczypce. W tym szczypce zaciskowe, które pozwalają na manipulację złączami. We wszystkich działaniach należy pamiętać, aby Linde części zamienne były pod ręką. Brak dostępu do zamienników może unieruchomić wózek do czas dostawy elementów.

części Lindeczęści do wózków widłowychczęści do wózków widłowych Lindetarcza do metaluLinde częściLinde części zamienne