Tarcze ścierne do metalu

Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe mają wszechstronne zastosowanie

szlifierka kątowa

Tarcze diamentowe. Charakterystyka i zastosowanie.

Szlifierka kątowa czyli potocznie kątówka Milwaukee lub DeWalt kątówka jest uniwersalnym urządzeniem, które przez wielu uważane jest za niezbędne przy remontach i na budowach. Warto wybrać do niej odpowiednie akcesoria i tarcze, które umożliwią nam wydajną i efektywną pracę. Duże możliwości i wiele zastosowań mają tarcze diamentowe.

Zastosowanie tarcz diamentowych

Tarcze diamentowe pozwalają na cięcie betonu, marmuru, gresu, metalu, blachy, płytek ceramicznych, porcelany i wielu innych. Na rynku istnieją również tarcze do szlifowania, które umożliwią nam wygładzenie powierzchni z różnych materiałów oraz wyrobów, którymi mogą być np. tralki metalowe. Wśród tarcz diamentowych znaleźć możemy tarcze uniwersalne, jak również specjalistyczne do cięcia materiałów o specjalnych wymaganiach (np. tarcza do betonu). Są to produkty wysokiej jakości, których korpus wykonuje się ze stali lub stopu lekkich metali. Najważniejszym elementem są jednak krawędzie tarczy pokryte sproszkowanym diamentem syntetycznym.

Rodzaje tarcz diamentowych

Wyróżnić można trzy rodzaje tarcz diamentowych:

  • tarcze posiadające warstwę ciągłą, bez ząbków (używane między innymi do obróbki materiałów takich jak gres, kamień lub glazura),
  • tarcze segmentowe bez szczelin (najbardziej uniwersalne, używane niemal do każdego materiału),
  • tarcze segmentowe ze szczelinami (przeznaczone między innymi do betonu, cegły lub dachówek).

 

Za pomocą tarczy bez szczelin można pracę wykonać szybciej niż tarczą szczelinową, jest ona jednak mniej wytrzymała. Jeśli więc korzystamy ze szlifierki często, warto rozważyć zakup tarcz ze szczelinami.Ze względu na metodę chłodzenia podobnie jak w przypadku czegoś takiego jak tarcze do cięcia 125 i metodę cięcia możemy wyróżnić tarcze do cięcia na sucho, tarcze do cięcia na mokro oraz takie, które sprawdzą się zarówno w pracy na mokro, jak i na sucho.

Tarcze diamentowe - tarcze dla profesjonalistów

Tarcze diamentowe umożliwiają szybką i skuteczną pracę oraz pozwalają na osiąganie profesjonalnych efektów. Niezależnie więc czy potrzebna jest nam tarcza do cięcia metalu, czy do surowców charakteryzujących się wysoką kruchością, warto rozejrzeć się za określonym typem ostrza przeznaczonym do materiału, z którym zamierzamy pracować. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór tarcz diamentowych, z łatwością odnajdziemy więc interesujący nas produkt.

szlifierka kątowatarcze diamentowecięcie betonutarcze do szlifowaniatarcza do betonutarcze do cięcia 125tarcze do cięcia na suchotarcze do cięcia na mokrotarcza do cięcia metalutralki metaloweblachykątówka MilwaukeeDeWalt kątówka

Powiązane wpisy

Tarcze diamentowe do metalu

Tarcze diamentowe do szlifowania i cięcia metalu

Tarcze do szlifowania betonu

Tarcze do szlifowania betonu niezbędne do obróbki

Tarcze do cięcia metalu 300mm

Tarcze do cięcia metalu 300mm - profesjonalnie

Tarcze do cięcia metalu 350mm

Tarcze do cięcia metalu 350mm - duże tarcze

Elementy kute

Elementy kute w ogrodzeniach metalowych nadają stylu