Tarcze ścierne do metalu

Tarcze do szlifowania betonu

Tarcze do szlifowania betonu niezbędne do obróbki

narzędzi do cięcia betonu

Tarcze do szlifowania betonu

Trudno wyobrazić sobie plac budowy lub prace brukarskie bez solidnych narzędzi do cięcia betonu. Przecinanie i szlifowanie materiałów budowlanych wymaga nie tylko sprawnych urządzeń takich jak kątówka Milwaukee. To także konieczność zaopatrzenia ich w niezawodne tarcze do szlifowania betonu. To tarcze ścierne, które nie ulegną szybkiemu zużyciu podczas wielokrotnego kontaktu z obrabianym materiałem. Wytrzymałość na gwałtowny ruch obrotowy i żywotność powierzchni naruszającej strukturę betonu to najważniejsze parametry wymiennych tarcz.

Tarcze do obróbki betonu 115-230 mm

Praca z kostką brukową, krawężnikami, okładziną elewacji czy słupkami ogrodzeń wymaga dysków o odpowiedniej średnicy. Tarcze do cięcia betonu 115-230 mm powinny zapewnić obsługę większości wymiarów materiałów budowlanych. Jednak każdy rozmiar musi być dostosowany do rodzaju wykonywanych czynności. Szeroki zakres użycia sprawia, że w tej grupie można znaleźć spory katalog produktów. Od czegoś takiego co wymodeluje nam kostkę betonu lub metalu, z którego może powstać nawet coś takiego jak groty kute.

Dobór tarczy do betonu

230 mm to rozstaw pozwalający przecinać bloczki fundamentowe czy szerokie krawężniki. Taka tarcza do betonu zagwarantuje skuteczność cięcia, jeśli zostanie pokryta odpowiednio wytrzymałym materiałem ściernym lub zostanie zaopatrzona w wytrzymałe ostrze. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę na to, czy powłoka szybko zapycha się pyłem, którego duże ilości uwalniają się podczas obróbki. Można je zamontować zarówno do ręcznych, jak i stacjonarnych narzędzi do skrawania oraz szlifowania jak DeWalt kątówka.

Dopasowanie tarcz do urządzeń

Mniejsze tarcze do betonu przeznaczone są do prac wykończeniowych i szlifowania nieregularnych krawędzi. Z powodzeniem da się je także zastosować do przycinania płytek ceramicznych, gresu i okładzin z klinkieru. Tarcze ścierne założone do szlifierek kątowych o średnicy 115 lub 125 mm, którą wyznaczają tarcze do szlifowania betonu i ich rozmiary, pozwolą na spory zakres operowania manualnego przy obrabianej powierzchni. Wbrew pozorom w przypadku betonu nie jest to takie łatwe.

Tarcze oznaczenia produktów

Do pracy z materiałami budowlanymi nadają się również znakomicie uniwersalne tarcze diamentowe w dużym przedziale wymiarów. Mogą one posłużyć zarówno do niezawodnego cięcia betonowych prefabrykatów, jak i precyzyjnego modelowania drobnych elementów wykończeniowych. Przy zakładaniu każdego dowolnej ściernicy należy zawsze brać pod uwagę naniesione na dysk oznaczenia, które dotyczą m.in. obrabianego tworzywa, grubości granulatu, rodzaju spoiwa czy dopuszczalnych prędkości podczas prac.

narzędzi do cięcia betonutarcze do szlifowania betonutarcze ściernetarcze do cięcia betonu 115-230 mmtarcza do betonutarcze do betonutarcze diamentowegroty kutekątówka MilwaukeeDeWalt kątówka

Powiązane wpisy

Tarcze do cięcia metalu 300mm

Tarcze do cięcia metalu 300mm - profesjonalnie

Tarcze do cięcia metalu 350mm

Tarcze do cięcia metalu 350mm - duże tarcze

Tarcze diamentowe do metalu

Tarcze diamentowe do szlifowania i cięcia metalu

Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe mają wszechstronne zastosowanie

Elementy kute

Elementy kute w ogrodzeniach metalowych nadają stylu